Jak prawidłowo naklejać?

Przygotowanie powierzchni

Najważniejsza zasada każdego naklejania to prawidłowe przygotowanie powierzchni na której spocznie naklejka. Nie można oczekiwać od brudnych i zatłuszczonych powierzchni prawidłowej współpracy z naklejką, tak więc oczyszczenie i ewentualne odtłuszczenie jest kluczowe dla długoterminowego sukcesu :)

Powierzchnie zarówno lakierowane, jak i surowe należy dokładnie wytrzeć suchą i czystą ściereczką. Zalecamy specjalne - mikrofazowe - które umożliwiają zbieranie także tłustych zabrudzeń bez użycia jakichkolwiek dodatkowych środków czyszczących. STANOWCZO nie zalecamy żadnych rozpuszczalników; łagodne takie jak benzyna ekstrakcyjna lub denaturat może i są skuteczne ale w takich przypadkach należy zrobić test na trwałość koloru na małej, ukrytej powierzchni aby sprawdzić trwałość powłoki. Niemniej MY tego nie zalecamy i nie bierzemy odpowiedzialności za takie akcje i powstałe szkody.

Uwaga: Jeśli użyłeś olejku do czyszczenia podstrunnicy, powinien wysychać naturalnie przez minimum 2 tygodnie przed nałożeniem naklejek na podstrunnicę.

Naklejanie

W pierwszej kolejności wybierz miejsce, w którym nakleisz naklejkę.

Aby maksymalnie ułatwić aplikację, każda naklejka jest wyposażona w tzw. folię transportową. Oznacza to, iż naklejkę odkleja się od papierowej bazy razem z przyklejoną do niej z góry przezroczystą folią.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma ryzyka, dotykania naklejki od strony klejącej i ewentualnego jej zabrudzenia, a także znacząco ułatwia to pozycjonowanie naklejki przed finalną decyzją czy jej położenie jest właściwe.

Po przyklejeniu, należy docisnąć naklejkę i pozbyć się zalegającego pod nią powietrza (np. delikatnie przesuwając po niej paznokciem) i dopiero wtedy z naklejki należy zdjąć delikatnie folię transportową.

Zdejmowanie folii transportowej powinno się odbywać w taki sposób aby folię ciągnąć wzdłuż naklejki, a nie ciągnąc ją do góry. W przypadku ciągnięcia do góry, małe elementy, które nie są jeszcze całkiem przyklejone są narażone na odklejanie.

W formie graficznej cały zabieg wygląda w taki sposób:

Za pomocą kostki gitarowej lub paznokcia dociśnij folię transportową do naklejki na całej jej powierzchni. uzyskaj pełną powierzchnię naklejki. NIE usuwaj folii transportowej.

Usuń papier podkładowy

Gdy będziesz już zadowolony/zadowolona z wybranej pozycji dla naklejki - przyklej ją delikatnie.

Dociśnij naklejkę palcami, paznokciami od środka do krawędzi. W taki sposób pozbywasz się zalegającego powietrza i ewentualnych bąbli pod naklejką.

Ostrożnie zdejmij folię transportową ciągnąć ją wzdłuż naklejki, a nie do góry. GOTOWE :)

Dla fanów filmów krótkometrażowych, na naszym koncie na YouTube, umieściliśmy tutorial:

  • Znajdź nas na Allegro